SILNICE GROUP a.s.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praha 1
IČ : 62242105 tel.: +420 221 862 400
DIČ : CZ62242105 fax: +420 221 862 401
Razíme cesty pro vás.

Novinky

Silniční konference nadchla Ostravu vizí dopravy bez řidičů a nejrozsáhlejší výstavou v historii

19.10.2018

Samořiditelná vozidla, informační systémy na dálnicích a automatizované systémy v Rakousku či Švýcarsku. Taková vizionářská témata nabídl ve středu 17. října
26. ročník Silniční konference, kterou uspořádala Česká silniční společnost. Největší a nejvýznamnější akce v oboru silniční infrastruktury se po 11 letech vrátila do Ostravy. V místním Clarion Congress Hotelu  přivítala přes 800 odborníků a v nedaleké Vítkovice Aréně představila společně s více než 90 firmami na ploše 1600 m2 nejrozsáhlejší výstavu ve své historii. Na programu konference bylo na 50 přednášek.

„Velmi oceňuji, že organizátoři i po 26 letech dokázali přistoupit k této tradiční konferenci inovativně a zařadili na program i odvážný pohled do budoucna. Místo nekonečného lamentování nad neefektivní legislativou a pomalými povolovacími procesy jsme tak byli svědky pozoruhodné diskuze se zahraničním kontextem. Téma automatizovaných vozidel je podstatné i pro nás, protože změní-li se takto významně uživatelé dopravní infrastruktury, bude nutné přizpůsobit i infrastrukturu samotnou. Silnice pro auta bez řidiče zkrátka budou vypadat trochu jinak než ty stávající pro auta s řidiči,“ řekl Karel Rypl, předseda představenstva stavební společnosti SILNICE GROUP, která byla hlavním partnerem konference.

V závěru programového bloku Infrastruktura pro automatizovaná vozidla potvrdil Martin Böhm z rakouské Spolkové agentury pro technologická opatření AustriaTech, že Rakousko klade silný důraz na digitalizaci infrastruktury a automatizované řízení. Markus Rieder ze švýcarského Spolkového úřadu pro silniční infrastrukturu zase představil odborné veřejnosti zásady automatizovaného řízení ve Švýcarsku. Pohled české veřejnosti na automatizovaná vozidla ilustroval Vít Gabrhel z Centra dopravního výzkumu.

Další zajímavostí konference byly 3 technické exkurze: Prohlídka dálnice D1 v úseku Klimkovice – hranice ČR/Polsko, prohlídka stavby silnice I/11 Ostrava a návštěva Silniční databanky a Národního dopravního informačního centra. V rámci tradičních tematických bloků pohovořili zástupci Ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic, státní správy a dalších subjektů o rozvoji celostátní i regionální silniční infrastruktury v České republice.

Záštitu na letošní Silniční konferenci udělili předseda vlády Andrej Babiš, ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a radní statutárního města Ostravy Lukáš Semerák. Příští ročník tohoto prestižního odborného setkání se uskuteční poprvé v Českých Budějovicích a opět lze očekávat nové výzvy. Moderní pavilon T1 na Výstavišti totiž disponuje ještě většími prostory než ostravská Vítkovice Aréna.

 

dopravní stavby | asfaltové směsi | mosty | recyklace za studena | inženýrské sítě | zemní práce

Společnost SILNICE GROUP a.s. se v rámci přijaté firemní strategie rozhodla aplikovat systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci dle OHSAS 18001:2007 a naplňovat stanovenou politiku pro oblast BOZP. Environmentální systém managementu aplikovaný dle ČSN EN ISO 14001.

© 2016 SILNICE GROUP a.s.